OZONATORY / GENERATORY OZONU

logotyp generatoryozonu.pl
PRZEJDŹ NA GENERATORYOZONU.PL

Ozonatory, lub inaczej generatory ozonu, to urządzenia wytwarzające w sposób wymuszony ozon. To naturalny gaz, powstający w przyrodzie na skutek gwałtownych wyładowań atmosferycznych. Ozon jest nietrwałym nadtlenkiem (O3), który w procesie rozpadu tworzy normalną cząsteczkę tlenu (O2) oraz tlen atomowy. To właśnie ten drugi jest bardzo skutecznym, naturalnym utleniaczem.

Właściwości ozonu wykorzystywane są główne do dezynfekcji pomieszczeń. Generatory ozonu o odpowiedniej mocy bardzo skutecznie usuną zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, roztocza, kurz i inne alergeny. Niejako pochodną tego działania jest usuwanie wszelkich zapachów, w tym tych najbardziej przykrych ludzkich i zwierzęcych.

W obecnych czasach należy szczególnie zwracać uwagę na higienę. Z uwagi na szerokie zainteresowanie ozonatorami uruchomiliśmy dedykowany serwis, gdzie oprócz bazy wiedzy, kalkulatorów i akcesoriów znaleźć można bogatą ofertę urządzeń. Sprawdź to!

JAK DZIAŁA OZON?

Ozonatory wytwarzają nietrwały gaz, który wykazuje 50x silniejsze i 3 000x szybsze działanie niż chlor. Ozon jest gazem cięższym od powietrza, stąd ozonatory powinno się ustawiać w miarę wysoko. Wytwarzany gaz działa dezynfekująco na powietrze, oraz do 1-2 cm w głąb powierzchni (ściana, meble, wykładzina). W dużym stężeniu niszczy ścieżki zapachowe gryzoni i jest prawdziwym wybawieniem dla alergików. W procesie utleniania znikają także wszelkie zapachy, dlatego ozonatory są tak popularne przy unicestwianiu tego, czego nie udało się środkom chemicznym.

Jest też druga strona. Ozon w dużym stężeniu działa szkodliwie na organizmy żywe. Praca z nim wymaga ochrony błon śluzowych i dróg oddechowych w postaci masek/półmasek. Stosując takie rozwiązania możemy być pewni bezpieczeństwa i skupić się na efektach. Te zawsze będą bardzo pozytywne.

ozonatory generatory ozonu oczyszczanie powietrza bakterie wirusy grzyby alergeny dello
ODWIEDŹ GENERATORYOZONU.PL