Obsługa klienta
obsługa klienta faq dello tablica kreda

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dobra obsługa klienta jest dla nas sprawą nadrzędną, przez co należy także rozumieć łatwy dostęp do potrzebnych informacji o oferowanych przez nas usługach. Zanim zatem wyślesz do nas pytanie, sprawdź poniżej najpopularniejsze tematy podzielone w kategorie.

Klienci najczęściej pytają nas o sprawy praktyczne związane np. z montażem, umową dzierżawy czy procesem zakupu. Nierzadko pojawia się również temat wydajności urządzeń, a także późniejszego wsparcia serwisowego. Mamy nadzieję, że choć w części zaspokoimy Twoje oczekiwania. Jeśli czegoś brakuje – napisz.

BEZBUTLOWE DYSTRYBUTORY WODY

Serwis bezbutlowego dystrybutora wody zależy od wydajności zainstalowanych filtrów i dodatkowych systemów bakteriobójczych, natężenia wydawania wody oraz jej jakości na wejściu do urządzenia. Można przyjąć, że serwisy i przeglądy wykonuje się w interwałach ok. 7 miesięcy.

Wszędzie tam, gdzie będzie możliwość doprowadzenia wody (elastyczny przewód PVC o średnicy 6 mm na dystans max. 30 m), znajduje się gniazdko elektryczne, a sama lokalizacja nie należy do ekstremalnych (np. wysoka wilgotność, skoki temperatur, itp.).

Domyślnie jest to usługa wykonywana przez Dello. Jeśli jednak klient korzystający z bezbutlowego dystrybutora wody z opcją wody gazowanej chce dokonywać samodzielnych wymian butli, nie widzimy w tym żadnego problemu. Wymagamy jedynie określonego aneksu do standardowej umowy.

Generalnie każdy klient odpowiada za zniszczenia z pominięciem wad fabrycznych i naturalnego zużycia. Zatem wszelkie akty wandalizmu lub wykorzystywanie urządzenia w innym celu niż przeznaczony jest pogwałceniem współpracy. Podobnie rzecz się ma z kradzieżą lub odmową zwrotu dystrybutora.

Można przyjąć, że każdy egzemplarz bezbutlowego dystrybutora wody jest w stanie komfortowo obsługiwać grupy do 50 osób. Wydajność chwilowa jest oczywiście niższa, ponieważ duży pobór wody w krótkim czasie wymaga jej dogrzania, ochłodzenia czy nasycenia CO2. To wymaga czasu, którego nie skrócimy. Wyższą wydajność zapewniają urządzenia dedykowane do horeca lub wręcz maszyny przemysłowe, jednak tutaj mówimy już o zupełnie innym budżecie.

Bazujemy na renomowanych produktach firmy Aquafilter oraz AquaCure. Obie produkują filtry o ponadprzeciętnej jakości i wydajności (nawet 7 000 litrów) stale ulepszając swoje produkty. Standardowo stosujemy sedymentację oraz filtrację z zastosowaniem aktywnego węgla, co pozwala uzyskać bardzo dobrą jakość wody. Zależnie od jej stanu w lokalizacji klienta montujemy dodatkowe moduły, jak np. filtry żelazowo-manganowe.

Oczywiście tak. Wszystkie elementy mające styczność z wodą przeszły odpowiednie testy i uzyskały aprobaty, w tym PZH (gdzie było to wymagane).

Pewnego rodzaju standardem jest okres 36 miesięcy. Rozwiązanie umowy wcześniej może wiązać się z dodatkowymi kosztami po stronie klienta. Zakończenie współpracy po tym okresie jest już bezkosztowe. Takie rozwiązanie pozwala nam utrzymywać miesięczne czynsze na bardzo atrakcyjnym poziomie.

Świetnie, to dobra decyzja. Czekamy na kontakt aby doprecyzować wymagania i doradzić właściwy model oraz dopasować akcesoria. Jeżeli urządzenie jest w naszym magazynie, wysyłka nastąpi w ciągu 48 godzin.

OZONATORY / GENERATORY OZONU

Oczywiście, że tak. Jest to gaz naturalnie występujący w górnych warstwach atmosfery, chroniący naszą planetę przed zabójczym promieniowaniem kosmicznym. Tym samym w procesie ozonowania wykorzystujemy te same siły, którymi rządzi natura.

Należy jednak pamiętać, że chwilowe stężenie ozonu w danym pomieszczeniu znacząco przewyższa bezpieczną normę, stąd należy stosować maskę z odpowiednimi filtrami w celu ochrony dróg oddechowych oraz oczu. Samo przebywanie w takim obiekcie powinno ograniczyć się do niezbędnego minimum.

Można z dużym zaokrągleniem przyjąć, że 1 g ozonu oczyszcza 10 m3 pomieszczenia. Dla poprawnego i skutecznego procesu ozonowania wymagana jest ekspozycja dwukrotnie dłuższa od czasu nasycenia pomieszczenia gazem do wartości progowej. Skomplikowane?

Przykład: samochód osobowy – 10 min., ale pomieszczenie ok. 35 m2 – 60 minut.

Moc rozumiana jako ilość ozonu generowanego w określonym przedziale czasu, nie jest tożsama z mocą np. sprzętu AGD. Większa ilość produkowanego gazu ma znaczenie przy większych kubaturach, gdzie zamiast kilku maszyn możemy wykorzystać jedną.

Nauka i biznes udowodniły szerokie zastosowanie gazu zarówno w procesie dezynfekcji, jak również medycynie czy przemyśle spożywczym. Na pewno jest on bardzo przydatny w tych obszarach, zdecydowanie wygrywając z alternatywnymi metodami oczyszczania. Bardzo często tam, gdzie środki chemiczne nie są w stanie poradzić sobie z przykrym zapachem, wystarczy ustawić generator ozonu.

Tak, jeśli zastosowano maskę gazową z odpowiednimi filtrami. Ozon dość szybko ulega rozpadowi, ale przed normalnym korzystaniem z danego pomieszczenia należy je dokładnie przewietrzyć. Jeżeli to nie wchodzi w grę wówczas obiekt powinien pozostać niedostępny przez kilka godzin. Ozon jest gazem drażniącym błony śluzowe, stąd niezbędnym jest zastosowanie środków ochronnych.

Ozon jest silnym utleniaczem i oddziałuje na organizmy żywe, które powinny bezwzględnie zostać wyniesione. Oprócz kwiatów ciętych i doniczkowych należy zwrócić uwagę na zwierzęta. Papier także podlega utlenianiu (celuloza jest produktem roślinnym), jednak przy okazjonalnym ozonowaniu książek i archiwów nie powinno dojść do żółknięcia stron.

Generator ozonu jest urządzeniem, w którym nie ma zbyt wielu elementów ulegających awariom. Jednym z nich są jednak lampy koronowe – kruche płytki wytwarzające ozon z powietrza. Podobnie jak inne żarówki, w pewnym momencie przepalają się, ale następuje to dopiero po ok. 7 000 godzin pracy. Wówczas należy lampy wymienić na nowe.

Ozon jest gazem cięższym od powietrza, stąd najwłaściwszym jest postawienie ozonatora na ok. 70-80% wysokości pomieszczenia, w miejscu o dobrej cyrkulacji powietrza. Zaleca się dodatkowo umieszczenie wiatraków, które wspomogą przepływ gazu, a tym samym penetrację.

OCZYSZCZACZE POWIETRZA

Powietrze, którym oddychamy, ma kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia. Musi być po prostu czyste. Samo urządzenie ma wtórne znaczenie w porównaniu z filtrami. Te powinny mieć jak najniższy współczynnik wykrywalności zawiesin w powietrzu, aby zagwarantować wysoką skuteczność.

Oferowane przez nas mają gwarantowane przez producenta działanie o 100% skuteczności już na poziomie ok. 0,3 µm, podczas gdy groźne pyły smogowe PM mają wielkość 2,5 czy 10 µm. Filtry potrafią zatem skutecznie osuwać z powietrza bakterie i wirusy odpowiedzialne np. za zapalenie płuc, błonnicę, szkarlatynę, gruźlicę, zapalenie opon mózgowych czy nawet wąglik.

Ok. 20-25 lat temu zaczęto w Polsce na masową skalę budować tzw. hermetyczne pomieszczenia. Miało to na celu powstrzymanie uciekającego ciepła w sezonie zimowym, co się udało. Niestety, ale brak naturalnej wentylacji powoduje namnażanie się niebezpiecznych patogenów, wirusów i alergenów. Pozostają one zawieszone w powietrzu, którym oddychamy. Aby walczyć z tym zjawiskiem, warto sięgnąć po oczyszczacz powietrza.

Drugim obszarem są pomieszczenia klimatyzowane, co nie jest obojętne dla naszych płuc. Trzecim, duże skupiska ludzi – poczekalnie, biura open-space.

Oczyszczacze powietrza nie są sprzętem medycznym. Nie ma także potwierdzonych badań wskazujących na ich lecznicze właściwości przy rożnego rodzaju alergiach. Są one jednak istotnymi narzędziami wspomagającymi leczenie z uwagi na fakt, że filtrują niepożądane zawiesiny z powietrza: kurz, roztocza, sierść, pyłki czy zarodniki. Będą tym samym ograniczać niepożądane objawy alergiczne, takie jak np. katar sienny, i podnosić ogólny komfort.

Wraz z rozwojem technologii pojawiają się na rynku coraz to nowe propozycje. Obecnie najpopularniejsze i jednocześnie najskuteczniejsze są filtry węglowe i hepa. Niektóre oczyszczacze powietrza posiadają dodatkowo funkcję jonizacji powietrza, która unieszkodliwia patogeny zwiększając ich ciężar. Taka cząsteczka zwyczajnie opada na ziemię/podłogę i nie jesteśmy w stanie jej zainhalować. Urządzenia plazmowe z kolei łączą w sobie szereg rozwiązań spotykanych w pojedynczych urządzeniach – jonizacja, filtracja, nawilżanie, neutralizacja zapachów.

Kluczowy. Oczyszczacz powietrza będzie nam służył latami, stąd powinniśmy kierować się przy jego wyborze nie tyle wyglądem co wydajnością. Lepiej kupić maszynę, która ma pewien zapas powierzchni do filtrowania i wydać więcej niż zaopatrzyć się w oczyszczacz do małych kubatur. Z czasem bylibyśmy zmuszeni dokupić kolejny, a to dodatkowy koszt, także dalszej eksploatacji.

Drugim czynnikiem jest generowany hałas – im mniej decybeli tym lepiej. Tutaj ponownie wydajniejsze urządzenie będzie lepsze, ponieważ nawiewy nie będą pracowały na pełnych obrotach.

Kwestie takie jak design, dodatkowe funkcje powinny być rozpatrywane jako ostatnie. Nie kierujmy się emocjami.

Oczywiście tak, natomiast nie następuje to gwałtownie. Zmywalne filtry są najczęściej wstępnymi, mającymi za zadanie odfiltrować największe zanieczyszczenia, które przedwcześnie zużywałyby kolejne filtry w oczyszczaczu powietrza. O ile zatem ich mycie obniża właściwości filtrujące, o tyle dzieje się to znacznie wolniej niż w przypadku całkowitego zaniechania ich czyszczenia.

Pytanie prozaiczne, ale odpowiedź już nie. Logika podpowiada nam, że oczyszczacz powietrza powinien być zlokalizowany tam, gdzie najczęściej przebywamy. Jednak powinien on być postawiony w miejscu, gdzie jest największy przepływ powietrza w naszym otoczeniu. Co prawda będzie on wówczas pracował bardziej intensywnie, ale kupując tego rodzaju urządzenie zależy nam nie na oszczędnościach, a jakości powietrza.

WYBRANE ATESTY I CERTYFIKATY